Tsukiji Wholesale Fish Market

Tsukiji zivju tirgus skaitās lielākais zivju tirgus pasaulē. Viena no vietām, kas obligāti jāredz apmeklējot Tokiju. Ir tikai viens bet, tirgu dēļ Tokyo 2020 olimpiādes pārvietos uz citu vietu. Līdz ar to tirgus visticamāk zaudēs savu šarmu.
Tirgus ir iemantojis milzīgu popularitāti tūristu vidū, līdz ar to pati svarīgākā vairumtirdzniecības daļa ir slēgta tūristiem. Apskatei tirgus tiek atvērts tikai pēc 10:00, kad visa andele pa lielam ir beigusies.
Darbība tirgū sākoties ap 3-4 no rīta. Kad notiek tunču izsole un pārdošanai tiek izlikti jūras produkti. Galvenie klienti – restorānu un kafejnīcu īpašnieki no Tokijas un tuvās apkārtnes.
Ja ir vēlme, 5 no rīta 140 cilvēki var vērot tunču izsoli, bet jāierodas iepriekš un viss notiek rindas kārtībā. Kā saka vietējie, lai tiktu jābūt jau pēc 3 pie tirgus.
Lai cik ar daudz cilvēku nebūtu, process ir labi organizēts.
Tirgus pārvietošana paredzēta 2018. gada rudenī. Ja ir iespēja apmeklējiet to vēl orģinālajā vietā. Iesaku ierasties ap kādiem 8-9 no rīta. Izstaigāt “mazo tirgu” un 10:00 apskatīt lielo. Ātrāk iešmaukt neizdosies – teritorija tiek pieskatīta.
Nav vērts stāvēt rindā, lai tiktu sushi restorānos, kuri atrodas tirgus teritorijā – tur pat blakus mazumtirdzniecības tirgū var nopirkt svaigus un garšīgākos ever sushi rollus un sashimi, kurus var notiesāt pie galdiņiem otrā stāvā. Ir tā vērts! Par šo tirgu būs nākamā galerija.

 


  1. Krāsas 🙂
    Es biju Londonas lielajā tīrgū Billingsgate ap 6-00 no rīta un uz 8-00 viss bija cauri.
    Kas pārsteidza – tur nebija smakas kas Centrāltirgū bija pierasta lieta. Billingsgate market ir aptuveni 1000 kvadrātmeru liels. Cik šim platība? Labprāt apmeklētu Japaānu ir kādi ieteikumi ?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *